Samsung, Dünyanın İlk Kablosuz Ev Sinema Sistemini duyurdu

Müzik dinlemek neredeyse hepimizin vazgeçilmez alışkanlıklarından biri. Teknolojinin önde gelen şirketleri de müzik deneyimimizi her geçen gün bir üst düzeye çıkartan gelişmelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bu gelişmelerin tahminen de en kıymetlilerinden biri elbet ki kablosuz kulaklıklardı. Uzun bir müddettir hayatımızda olan kablolu kulaklıklar, gerek kablolarının düğüm olması gerekse kabloda yaşanan kopukluklar sonrası kısa müddette bozulmalarıyla epey can sıkıcı olabiliyordu. Lakin kablolar yalnızca kulaklıklarda değil hayatımızın pek çok alanında mevcut. Samsung ise bu alanı bir ölçü daha daraltmaya hazırlanıyor.

Samsung’un birinci kablosuz mesken sinema sistemi karşınızda!

Samsung’un yeni S ve Q serisi konut sinema sistemleri sistemleri, epeyce ince ve şık bir dizayna sahip. Fakat mesken sinema sistemlerinin ek artısı bu değil.Dolby Atmos özelliğiyle ses tecrübesini üst seviye bir düzeye taşıyan Samsung, konutlarımızda gördüğümüz kablo yığınlarından da bizleri bir ölçü daha kurtarıyor. Q serisi sistemler, bu gayeyle kablosuz ağ teknolojisine sahip olarak üretildi. Lakin yeni kablosuz ses sistemlerinin sırf Samsung TV’lerle uyumlu olmasını bekleyebiliriz.

Yeni Q serisi, Samsung’un sevilen S serisine kıyasla %60 oranında daha ince bir tasarım sunuyor. Ek olarak konutunuza sinema tecrübesini sunmak gayeli olarak da üç boyutlu bir ses atmosferi yaratılmasına imkan sağlanıyor. Fakat yeni konut sinema sistemlerinin şu anda yalnızca Hindistan’daki satış fiyatı aşikâr. Hindistan’da Q990B, Q930B, Q800B, Q700B ve Q600B 31.990 Hindistan rublesi (7.092 TL), S801B ve S61B serisi için ise 24.990 Hindistan rublesinden (5.542 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Türkiye fiyatları ise şimdi belirli değil.