Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ifadeye çağrıldı

Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar, İzmir Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen ve 26 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında söze çağrıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, dün sabah Menderes Belediyesi’ne operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında belediyenin birtakım ihalelerine fesat karıştırdıkları sav edilen 28 şahıstan 26’sı gözaltına alınmış, 2 kişi ile ilgili de çalışmanın sürdüğü belirtilmişti. Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar da bugün operasyon kapsamında söze çağrıldı.

Başkan Kayalar hususla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında hakkımda yer alan şahsıma isimli süreç uygulandığına dair haberlerin rastgele bir gerçeklik hissesi yoktur. Soruşturma kapsamında tabirime başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü’ne gelip misyonumuzu yerine getirdik. Yapılan operasyonla ilgili isimli süreç devam etmekte olup, süreci yakından takip ediyoruz.”

Kayalar, dün yaptığı açıklamada da, “04.07.2022 tarihinde Belediyemize yapılan operasyon sonucunda geçmiş periyoda (2018) ilişkin gerçekleştirilen ihalelere yönelik yapılan denetlemelere ait kimi çalışanlarımız hakkında isimli süreç uygulanmıştır. İsimli süreç uygulanan işçilerin birçok uzun yıllardır belediyemizde çalışan, bir kısmı da yalnızca geçmiş devirde vazife yapmış çalışanlar olup şu anda misyonda olmayan arkadaşlarımızdır. Bu münasebet ile mevzuyla ilgili sürecin yasal takipçisi olduğumuzu kamuoyunun takdirine sunarız.”(ANKA)