Fortnite’tan “Tüm Oyunlara Gelmeli” Dedirten Özellik

Yakın arkadaşlarla oynanan oyunlar her vakit daha eğlenceli olmuştur. Yüzeysel, oyun tarafından otomatik olarak yapılan eşleşmeler ise her vakit tıpkı tadı vermez. Fortnite benzeri kadro oyunlarında bu türlü özensiz eşleşmelerde ahenk yakalanması ve oyunların kazanılması da pek kolay değil.

Dünyanın en tanınan Battle Royale oyunlarından olan Fortnite, son yıllarda yaptığı paydaşlık mutabakatları, oyuna getirdiği yeni karakterler ve güncellemelerle oyun severlerin hayli ilgisini çekmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde oyun cihanında geçecek bir Marvel çizgi romanı çıkaracaklarını açıklayan Fortnite, yeni sunacağı bilhassa kullanıcılarını daha da memnun edecek üzere duruyor.

Aynı oyun tecrübesini yaşamak isteyen şahıslar birbiriyle eşleştirilecek

Epic Games’in, oyuncuların daha âlâ vakit geçirmesini ve oyunlardan daha fazla keyif almasını sağlamak için yeni bir özellik test ettiği ortaya çıktı. Şimdi test basamağında olan bu özelliğe nazaran oyunlar profillerine ekleyecekleri etiketler sayesinde nasıl bir oyun tecrübesi yaşamak istediklerini daha uygun tabir edebilecekler. Bu etiketler sayesinde oyun eşleşmeleri esnasında kendileriyle emsal etiketleri kullanmış kullanıcılarla eşleşecekler ve böylelikle daha eğlenceli ve uyumlu oyunlar oynanabilecek.

Epic Games’in internet sitesinde yapılan bir paylaşıma nazaran, etiketler ortasında oyuncunun mikrofon kullanmak isteyip istemediği yahut favori oyun modları gibi şeyler yer alacak. Profiline en az bir toplumsal etiket ekleyen kullanıcılar, kendileriyle birebir etikete sahip oyunculara oyun isteği yollanabilecek ya da onlardan oyun isteği alınabilecek. Diğer oyunculardan davet almak istemeyen kullanıcılar için bu özelliği kapatma seçeneği de mevcut olacak.

Hem toplumsal etiketler hem de ‘Parti Arama’ özelliği şu an test evresinde. Epic Games yaptığı açıklamada, özelliğin testin ilerleyişine nazaran kademeli olarak her oyuncuya sunulacağını belirtti. Testler sonucunda umuyoruz ki bu özelliğin oyuna eklendiğini görebileceğiz.