Yerli Otomobil TOGG’un ‘Boya’ Testleri Başladı [Video]

27 Aralık 2019’da gerçekleştirilen basın gösteriminde Türkiye’nin birinci yerli elektrikli arabası TOGG tanıtılmıştı. 2023 yılı içinde yollara inmesi planlanan yerli araç hakkında her gün yeni bir haber gelmeye devam ederken son olarak bugün, aracın üretileceği tesisten yeni bir görüntü paylaşıldı.

TOGG tarafından toplumsal medyada paylaşılan yeni görüntüde yerli arabanın boya aşamasına ışık tutuldu. Görüntüde arabanın üretileceği Gemlik Tesisi’nde hem boyahane hem de TOGG’un SUV modelinin boya kademesindeki macerası gösterildi. TOGG, boyahanede boyasız denemelerin başladığını duyurdu.

Togg’un boyahanesinden birinci görüntü:

TOGG, paylaşımda yerli arabanın rengine kavuşacağı boyahanenin Avrupa’nın en pak boyahanesi olduğunu açıkladı. TOGG, bununla birlikte takipçilerine birinci TOGG’un hangi renk olacağını iddia etmeye yönlendirdi. Boyahanedeki imajlarda Togg’un robotlar tarafından boyandığı da görüldü.

Togg hakkında gelen son açıklama, geçtiğimiz günlerde pek çok kişinin başını karıştırmıştı. Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada TOGG’un ilk eserinin bir araba değil, akıllı bir eser olacağını paylaşmıştı. Bu eserin ne olacağına dairse rastgele bir bilgi paylaşmamıştı.