Sünnet Korkusuna Karşı VR Gözlüğüyle Çizgi Film İzletiliyor

Erkek çocukların büyük bir çoğunluğunun gözünü korkutan sünnet süreci için bugün ülkemizde alınan yeni bir sisteme başlandığı paylaşıldı. Ankara’nın Keçiören ilçesinde sünnet olan çocukların gerginliklerinin ve korkularının azaltılmasına yardımcı olmak için sürece sanal gerçeklik gözlüğüyle girdikleri açıklandı.

İlçedeki özel bir hastanede uzmanlar tarafından gerçekleştirilen süreçte paylaşılan ayrıntılara nazaran çocuklar, süreç başlamadan sanal gerçeklik gözlüklerini takarak çizgi sinema izlemeye başlıyor. Çocuklar gözlükte içerik izlemeye devam ederken ise uzmanlar sünnet sürecini gerçekleştiriyorlar.

1.700 çocuk sanal gerçeklik gözlüğüyle sünnet olacak:

Söz konusu sünnet sürecinin ayrıntılarını paylaşan Lokman Tabip Etlik Hastanesi’nin Başhekimi Necmettin Din, uygulamanın çocukları sünnet sürecinden uzaklaştırdığını vurguladı. Din, bu bahiste çok başarılı olduklarını ve çocukların hastaneden güle oynaya ayrıldığını belirtti.

Keçiören Belediyesi Etraf Müdafaa Denetim Müdürü Asena İdeal Ünal ise yaptığı açıklamada sünnet tertibine ait değerlendirmede bulundu. Ünal, sanal gözlüklerle çocukların ameliyatlarını farkında olmadan tamamlayarak ağlamadan konutlarına gittiklerini ve bu kapsamda 1.700 çocuğun sünnet edileceğini paylaştı.