Elon Musk Twitter’da 100 Milyon Takipçiye Ulaştı

Tesla ve SpaceX üzere dünyanın önde gelen şirketlerinin başındaki isim olan, birebir vakitte dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, Twitter’da 100 milyon takipçi barajını aştı. Elon Musk, Twitter’ı aylardır uğraşmasına karşın hala satın alamamış olsa da kullanıcıların dikkatini her geçen dün daha fazla geçmeye devam ediyor üzere görünüyor.

Elon Musk, Twitter’ı epeyce faal bir halde kullanan isimlerden bir tanesi. Aklına gelen çabucak her şeyle ilgili paylaşım yapan Musk, vakit zaman paylaşımları nedeniyle eleştiriliyor. Bu ortada; Elon Musk’ın yaklaşık 1 haftadır paylaşım yapmadığını da belirtelim. Bunun nedeni tam olarak bilinmezken Elon Musk’ın satın alma evresinde olduğu Twitter’daki düzmece hesaplara odaklanmış olabileceği, bu yüzden de paylaşım yapmaya fırsat bulamamış olabileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Twitter idaresinin Elon Musk’a geniş kapsamlı yetki verdiğini, Elon Musk’ın bu yetkiyle platformdaki tüm bot hesapları inceleyebileceğini aktarmıştık.

Elon Musk yalnızca teşebbüsleriyle değil; kripto para, siyaset, internet üzere pek çok alanda milyonlarca takipçi kazandı

Elon Musk, Tesla ve SpaceX ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle ziyadesiyle dikkat çekiyor olsa da onu milyonların radarına sokan mevzular bunlarla ilgili değil. Bildiğiniz üzere Musk, dünyanın en tanınan kripto para yatırımcıları ortasında bulunuyor ve piyasayı sık sık manipüle etmekten de geri durmuyor. Ayrıyeten ABD Başkanlık seçimlerinden Rusya-Ukrayna savaşına kadar yaptığı paylaşımlar da Musk’ın Twitter’da en fazla takip edilen isimlerden biri olmasını sağlamış durumda.

Elon Musk’ın takipçilerinin yüzde 70’inin bot olduğu tez edilmişti

Elon Musk, görünürde 100 milyon takipçi barajını aşmış olsa da ‘bot hesaplar’ konusunda şahsen kendi başlatmış olduğu tartışmalar da devam ediyor. Musk, Twitter’ı satın alması halinde bot hesapları platformdan temizlemeyi planlıyor ki bu türlü bir senaryoda Musk’ın on milyonlarca takipçi kaybedebileceği söyleniyor. Bu husustaki içeriğimize çabucak aşağıdaki kontaktan ulaşabilirsiniz.

Elon Musk’ın en fazla beğeni alan paylaşımı

Musk’ın 100 milyondan fazla takipçiye sahip olması, paylaşımlarının etkileşimlerini de doğal olarak etkiliyor. Musk, vakit zaman Twitter’la yatıp kalkıyormuşçasına fazla paylaşım yapıyor olsa da birtakım paylaşımları aldığı etkileşim sayılarıyla çok daha fazla öne çıkıyor. Musk’ın bugüne kadar en fazla beğeni alan paylaşımı, Twitter’ı satın alacağını resmen açıkladıktan çabucak sonra mizahi hedefle paylaşmış olduğu Coca-Cola’yı satın alacağını ve içine tekrar kokain koyacağını söylediği paylaşımı oldu.

Elon Musk, Twitter’da 100 milyon takipçi barajını aşmış isimlerden yalnızca bir tanesi. Çünkü bu ‘dönüm noktası’ Musk’ın Twitter profilini en tanınan 5 hesap ortasına sokmaya yetmedi. Pekala Twitter’daki en tanınan hesaplar hangileri?

Twitter’da en çok takipçiye sahip 5 hesap

  • Barack Obama: 132,1 milyon
  • Justin Bieber: 114,1 milyon
  • Katy Perry: 108,8 milyon
  • Rihanna: 106,9 milyon
  • Cristiano Ronaldo: 101,3 milyon

Elon Musk, işte bu isimlerden sonraki isim. 100 milyon takipçiye sahip olan Musk, an prestijiyle Twitter’daki en tanınan 6. hesabın sahibi olmuş oldu.