eBay, Dev NFT Platformu Satın Aldı

Tüm dünyadan birçok şirket, kripto para ve NFT’lere yönelik adımlarına sürat kesmeden devam ediyor. Bugün de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile bir NFT paydaşlığı kurduğunu sizlerle paylaşmıştık.

İnternet ortamlarındaki varlıkların blok zincirine işlenmesiyle ortaya çıkan NFT’ler hakkındaki tartışmalar devam ederken artık de bu mevzuda bir atak, dünyanın en büyük alışveriş şirketlerinden birinden geldi. Geçtiğimiz günlerde tanınan e-ticaret platformu GittiGidiyor’un kapatılacağını duyuran ABD merkezli eBay, tanınan bir NFT pazar yerini satın aldığını duyurdu.

eBay, NFT platformu KnownOrigin’i satın aldı

eBay tarafından yapılan açıklamalarda, alanında üst sıralarda yer alan Manchester merkezli NFT pazar yeri KnownOrigin’in satın alındığı duyuruldu. Dev şirket, taraflar ortasındaki muahedenin 22 Haziran günü itibariyle imzalanıp kapatıldığını da yaptığı açıklamalarda belirtti. Satın alım bedeli ile ilgili ise rastgele bir ayrıntı paylaşılmadı.

KnownOrigin, 2018 yılında Birleşik Krallık’ın Manchester kentinde kurulmuş ve büyüyerek tanınan bir NFT platformu hâline gelmişti. Ünlü pazar yeri, sanatkarların ve koleksiyonerlerin NFT oluşturmasına, satın almasına ve satmasına imkan tanıyordu. eBay de yaptığı açıklamalarda KnownOrigin’in tamamının satın alındığını ve platformun kurucularının dev şirkete katılacağını tabir etti.

e

eBay CEO’su Jamie Ianonne da yaptığı açıklamalarda, bu satın alımın şirketin dijital varlıklar konusunda önder pozisyonda bulunmasına katkı sağlayacağını belirtti ve KnownOrigin’in grubunun onlara katılacak olmasını dört gözle beklediğini aktardı. Öbür yandan KnownOrigin’in kurucu ortaklarından David Moore da eBay’in tecrübesinden ve erişiminden yararlanmak için yanlışsız bir vakitte atak yaptıklarını belirtti. Moore, bu iştirakin NFT yaratıcıları ve koleksiyonerleri için yeni bir dalga yaratacağını da kelamlarına ekledi.