Bakan Koca: Hastane Girişlerine Güvenlik Sistemi Kurulacak

Türkiye’de bulunan sıhhat çalışanları, son vakitlerde şiddet başta olmak üzere birçok farklı mevzu nedeniyle grev yapma kararı alıyordu. Geçtiğimiz hafta da Konya’da misyon yapan bir tabibin öldürülmesinin akabinde 2 günlük iş bırakma kararı alınmıştı. Türkiye’nin gündemine oturan olay, bizim de sizlerle paylaştığımız üzere toplumsal medyada da büyük reaksiyon yaratmıştı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet devam ederken yetkililerin ne üzere yeni tedbirler alacağı merak konusuydu. Artık ise Sağlık Bakanlığından husus hakkında açıklama geldi. Bakan Fahrettin Koca, şiddet olaylarını önlemek için geçecekleri uygulamayı duyurdu.

Hastane girişlerine güvenlik sistemi kurulacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi toplumsal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla hekim ve sıhhat işçilerine yönelik şiddet olaylarına karşı nasıl bir atak yapacaklarını duyurdu. Bakan Koca, hastane girişlerine güvenlik sistemi kurulacağını, sistemin süratle ülke geneline yayılacağını aktardı.
Koca’nın tam açıklamaları ise şu haldeydi: “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak acilen yapılacak işlerimiz var. Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemize daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, süratle ülke geneline yayılacak.