Akşener’den gurbetçilere mektup

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Avrupa’daki Türk kültür derneklerine mektup göndererek gurbetçilerin meselelerini dinlemek için ziyaretler yapacağını bildirdi.

Akşener, partisinin Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Lideri Rıdvan Uz aracılığıyla Avrupa’daki Türk kültür derneklerine mektup gönderdi.

Mektupta YETERLİ Parti’nin kuruluş emelini ve esnafın sıkıntılarını tespit etmek için gerçekleştirdiği ziyaretleri anlatan Akşener, şunları yazdı:

“İşte bu kutlu yolda sizler de yurt dışında yaşayan Türkler olarak bizim için çok değerlisiniz. Sizin de sesinizi, sıkıntılarınızı ve taleplerinizi duymak ve duyurmak bizim için çok değerli. Bu bağlamda birinci olarak Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı ünitemiz sizleri ziyaret ederek yaşadığınız ülkede karşılaştığınız sıkıntıları, görüş ve tekliflerinizi dinleyecek. Sizden öğrendiklerimizi de yurt içinde ve yurt dışında siyaset gündemine taşıyacağız. Ardından de UYGUN Parti Genel Lideri olarak sizlerle buluşacağım.”

“Türkiye’de yaptığını Avrupa’da yapacak”

İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Lideri Uz, başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir ortaya geleceklerini söyledi.

Uz, görüşmelerde gurbetçilerin kahır ve beklentilerini belirleyeceklerini söz ederek, şunları kaydetti:

“Hem insanlarımızı demokrasiye çağırmak ve sandıkta oy kullanma oranını yükseltmek hem de onların kederleri, problemleri ve beklentilerini gündeme taşımak, bunları TBMM’de GÜZEL Parti kanalıyla duyurmaya çalışmak için orada olacağız. Bu manada birinci adım olarak Genel Başkanı’mız Avrupa’daki Türk derneklerine verilmek üzere ortak bir mektup kaleme aldı.”

Ziyaretler sonrası raporlar hazırlayacaklarını lisana getiren Uz, “Raporlamamız bittiğinde Genel Başkanı’mız şahsen Avrupa’ya giderek Türkiye’de yaptığını Avrupa’da yapacak ve vatandaşla buluşacak.” dedi.